«МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ»:
ТІ, ХТО ЗНІМАЮТЬ «КОРОНУ»

«МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ»:
ТІ, ХТО ЗНІМАЮТЬ «КОРОНУ»
Завдяки діяльності цієї благодійної організації люди, що живуть з ВІЛ, туберкульозом, гепатитом, отримують найголовніше – життя.
Адже для них життєво необхідно, щоб лікування було безперервним. Забезпечення хворих препаратами – головне завдання цієї організації. Також її учасники ведуть активну адвокаційну діяльність, спрямовану на дотримання законних прав людей, які хворіють на такі тяжкі хвороби, а також рідкісні – орфанні.

Займаються вони і паліативною допомогою, полегшуючи страждання тих, хто підходить до останньої межі. А під час карантину вони стали справжнім спасінням для тих, кого карантинні обмеження поставили у надскладне становище.

Зараз «Мережа 100 відсотків життя Рівне» активно працює над реформування сфери охорони здоров'я для того, щоб пацієнти мали змогу отримувати безкоштовні ліки і мали гідний та доступний медичний сервіс.
Адвокаційна діяльність БО, спрямована на дотримання законних прав людей, що хворіють на тяжкі хвороби
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
«Мережа 100 відсотків життя Рівне» входить до складу «Всеукраїнської мережі ЛЖВ». ЛЖВ – це люди, які живуть з ВІЛ. Такий статус є і у Юрія Лазаревича, її очільника.

«Спочатку, в 2007 році, виникла просто ініціативна група людей – ВІЛ-позитивних пацієнтів. На той момент не було нормального доступу до лікування. За все треба було боротися. Ми об'єдналися спочатку для того, щоб допомогти собі. А потім вже стали допомагати іншим. Не тільки людям з ВІЛ, а із гепатитом, туберкульозом. Стали фахівцями і в паліативній допомозі», - розповідає Юрій Лазаревич.
Юрій Лазаревич, очільник благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне»
В цьому ж році Юрій став регіональним представником «Всеукраїнської мережі ЛЖВ», а вже через рік, у серпні 2008 року, було офіційно зареєстровано організацію Рівненське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Команда БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»
ДОЛАЄМО COVID-19 РАЗОМ
Так як організація давно працює в сфері охорони здоров'я, її представникам одразу стало зрозумілим, що COVID-19 в будь-якому разі добереться до України. І вони почали думати, як будуть допомагати і медикам, і пацієнтам. Так народився проект «Зніми корону».
«Коли почався карантин, багато наших підлеглих не могли отримувати необхідні препарати. Тому що транспорт зупинився, і доїхати, наприклад, до обласного центру СНІДу не було на чому. Таким чином виникла велика загроза переривання лікування, - згадує Юрій Лазаревич. – Ми налагодили доставку ліків нашим пацієнтам. Також відправляли їх тим, хто застряг в Польщі та в інших країнах».

У зв'язку з транспортним колапсом виникло також питання, як будуть добиратися люди, які звільняються з колонії. «Мережа 100 відсотків життя Рівне» і їм простягнула руку допомоги, організувавши трансфер.
«Як відомо, під час карантину стали вразливими не тільки хворі, але й люди похилого віку. Для того, щоб вони не наражалися на коронавірусну небезпеку під час походів до магазину, ми організували доставку продуктів додому. Також в цей час ми почали патронувати багатодітні малозабезпечені сім'ї», - розповідає Юрій Лазаревич.
КОНКУРС МІНІ-ГРАНТІВ
У відповідь на епідемію COVID-19 та викликані нею соціальні наслідки «Мережа 100 відсотків життя Рівне» в рамках проекту «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в Україні», за підтримки Європейського cоюзу, оголосила конкурс міні-грантів. В ньому можуть взяти участь ініціативи та організації громадянського суспільства, спрямовані на посилення програм соціального захисту в умовах пандемії Covid-19.
Проведення цього конкурсу стало можливим завдяки гранту в 600 тисяч євро, який благодійна організація отримала від Європейського союзу. Кошти гранту буде спрямовано на розвиток спроможностей організацій, які надають соціальні послуги. Одні з них наразі не мають організаційної структури, інші - внутрішньої політики та досвіду в адвокаційних послугах.

«Програма розрахована на 3 роки, - розповідає виконавчий директор організації Ганна Котенко, – на суму близько 500 тисяч гривень буде, наприклад, закуплено засобів індивідуального захисту для працівників громадських організацій».
Ганна Котенко, виконавчий директор благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне»
«Також ми вже надали фінансову підтримку паліативним дітям в рамках перерозподілених коштів проекту ЄС. 48 дітям було надано кошти на медикаменти та медичні засоби на загальну суму майже 134 тис. грн.», - коментує Юрій Лазаревич.
ЯК ДОЛУЧИТИСЯ
Якщо у вас є бажання стати волонтером, потрібно написати нам на сторінці в Facebook та заповнити анкету. З вами зв'яжеться оператор колцентру.

Більше інформації про діяльність благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» дізнавайтесь на сайті.
Олена Токарчук
* Світлини для фотоісторії надані БО « «Мережа 100 відсотків життя Рівне»
Змінити світ можеш і ТИ!
#GOZNAMY

ІНШІ ІСТОРІЇ