Центр розвитку ініціатив «ІнСорс»:
МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ ПІДВИЩУЮТЬ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ В ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ (ОТГ)

Центр розвитку ініціатив «ІнСорс»:
МІСЦЕВІ ІНІЦІАТИВИ ПІДВИЩУЮТЬ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ В ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ (ОТГ)
Коли більшість місць торгівлі зачинили через карантин, а малий бізнес та дрібні сільгоспвиробники опинились на межі виживання через неможливість продати свою продукцію, на допомогу прийшла громадська ініціатива «Підтримуємо своїх – купуємо у місцевих».
«Ми почали збирати контакти виробників, приватних підприємців, фермерів, невеликих магазинів, які пропонують свої товари і послуги в межах Шумського району Тернопільщини. На основі цих даних створили інтерактивну карту, а також тематичні групи у соцмережах та у Viber. Тож люди отримали можливість купувати більш комфортно, а бізнес – втриматися на плаву у ці непрості часи», - розповіла голова місцевого ГО «ІнСорс» Іванна Мрига.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
Група однодумців, яка прагнула змін, у 2015 р. створила громадську організацію «Ініціативна Шумщина». Перший проєкт мав на меті популяризувати і розвивати в районі сільськогосподарську кооперацію.
Проєкт розвитку та підтримки сільськогосподарських кооперативів
А вже згодом, коли були чіткіше окреслені напрямки роботи та розширено географію, ГО вирішили перейменувати у Центр розвитку ініціатив «ІнСорс».
Команда ГО «Центр розвитку ініціатив «ІнСорс»
НАВЧАТИ ЛЮДЕЙ І РОЗКРИТИ ПОТЕНЦІАЛ РЕГІОНУ
Далі було створення спільної громадської майстерні із Сатанівською ОТГ (Хмельницька обл.) – аби молодь обох громад краще розібралась у механізмах участі громадян у прийнятті рішень.
Сатанівсько-Шумська громадська майстерня (тренінг)
Важливим напрямком стала інформаційна підтримка регіону. «Торік ми розпочали медійний проєкт «Стежа» - робимо відеоролики про невеличкі населені пункти, у кожному з них можна знайти щось унікальне, показати його потенціал. Це може бути історична споруда, особлива людина, якась легенда, котра може по дорозі зацікавити туристів і тих, хто подорожує до якихось більш відомих місць», - розповідає Іванна Мрига.
Медійний проєкт «Стежа» у дії
Також активісти розробили туристичний маршрут по території Шумської об'єднаної територіальної громади.
Було виготовлено 18 інформаційних таблиць, які місцева влада встановила у населених пунктах. Вони містять історичну інформацію, географічні та геологічні особливості, фото і QR-код з географічними координатами.
КАРАНТИН ПЕРЕНІС АКТИВНОСТІ В ІНТЕРНЕТ
Один з напрямків роботи «ІнСорсу» - підлітковий осередок Junior team.
Молодь 14-18 років тут починає власну проєктну діяльність, займається волонтерством та організовує цікаве дозвілля: велопробіги, відкриті кінотеатри, ретровечірки тощо.
Однак через карантин цю роботу довелося коригувати: «Джуніори» проводять регулярні онлайн зустрічі в ZOOM, організовують різні челенджі і конкурси в соцмережах.
Зараз у них з'явилась ідея провести онлайн концерт, і вони вже опрацьовують цю ідею – визначають, які ресурси потрібні, хто братиме участь. Якщо зроблять це якісно, ми допоможемо їм це втілити, можемо надати обладнання і супровід фахівців з IT», - каже Іванна Мрига.

До слова, ініціатива «Підтримуємо своїх – купуємо у місцевих», про яку йшлося на початку, вже також зазнала коректив.
«Найбільшою популярністю у місцевого населення та бізнесу користується не інтерактивна карта, а група у Viber «ОнлайнРинок Шумськ-Кременець», - розповідає голова ГО «ІнСорс». - Виявилось також, що багатьом селянам потрібні навички правильного формування своєї торгівельної пропозиції в Інтернеті, меседжу для покупців. Тож ми поки що безкоштовно допомагаємо підприємцям правильно оформити сторінки для презентації їх продукції».
ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЕКТУ
Центр розвитку ініціатив «ІнСорс» – неприбуткова громадська організація, місія якої - покращення якості життя мешканців сільських територій через розвиток та підтримку місцевих ініціатив. При цьому ГО уже працює не лише на території Шумської ОТГ, але і в сусідніх регіонах.

Докладніше про проекти «ІнСорсу» можна дізнатися на їхній Facebook-сторінці чи в мережі Instagram.

Також можна стати волонтером на заходах, які організовує ГО, або й членом організації чи підліткового осередку, заповнивши онлайн форму на їхньому сайті.
Юрій Сколоздра
* Світлини для фотоісторії надані ГО «ІнСорс»
Змінити світ можеш і ТИ!
#GOZNAMY

ІНШІ ІСТОРІЇ