«КНИГИ, ЩО ГОВОРЯТЬ»

«КНИГИ, ЩО ГОВОРЯТЬ»
Професійно, емоційно, яскраво – саме так озвучують твори української та світової класики для незрячих дітей у соціальному проекті #Книгищоговорять. Адже мета його засновників – не тільки відкрити світ літератури для юних слухачів, але й зробити так, щоб вони полюбили її.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
Олена Олійник – голова громадської організації «ВІР в Україну», керівниця проекту «Книги, що говорять»
Розповідає Олена Олійник, голова громадської організації «ВІР в Україну», керівниця проекту #Книгищоговорять : "Про проблему відсутності україномовних аудіокнижок в Україні ми чули давно, але ніяк не могли зрозуміти, чим можемо допомогти. Та ось одного разу ми з волонтерами зібралися попити кави, був передріздвяний настрій, і нас ніби осяяло: "А чому б не спробувати озвучити кілька казок самим і передати дітям до Різдва?". Ми придумали назву "Книги, що говорять" та запостили у соціальній мережі заклик долучатися всіх охочих, з надією згуртувати бодай 20 осіб. Якби ви бачили наше здивування, коли за кілька днів форму для участі в проекті заповнило понад 3500 людей зі всієї України. Так розпочався цей проект».
Юрій Гриценко - волонтер проекту, звукорежисер;
Олена Олійник – керівниця проекту «Книги, що говорять»;
Михайло Войчук – волонтер проекту, дубляжер, актор театру та кіно, озвучення творів
СЕРЕД ВОЛОНТЕРІВ – УКРАЇНСЬКІ ЗІРКИ
В цьому році цій ініціативі виповнюється вже п'ять років, і за цей час зроблено чимало. «Готова Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1-2 класах. Диски з аудіокнигами ми передали в інтернати, де живуть і навчаються незрячі діти (на сьогодні їх в Україні шість)», - розповідає керівниця проекту #Книгищоговорять. Завершили озвучення і Хрестоматії сучасної української дитячої літератури для читання в 3-4 класах. Причому, за словами Олени, вона вийшла зірковою: настільки багато українських зірок її озвучило. Серед знаменитих волонтерів, наприклад, акторки Ольга Сумська, Анастасія Зюркалова, Катерина Кістень, Анна Кошмал, телеведучі Наталя Мосейчук, Анна Безулик, співак Валерій Харчишин, комедівумен Олена Кравець, актор Владислав Никитюк.
Ілона Бойко – волонтер проекту, акторка, озвучення творів
50 КНИГ ЧЕКАЄ НА МОНТАЖ
Свій голос книгам можуть подарувати всі бажаючі, у кого є талант озвучувати. Наприклад, серед постійних волонтерів проекту #Книгищоговорять є вчителька української мови та літератури з Запоріжжя Поліна Ганноцька. «Ми просимо надіслати нам пробний запис: озвучити буквально кілька абзаців з художнього твору українською мовою. Адже хочемо, щоб книгу дійсно було цікаво слухати, і щоб все було зроблено на професійному рівні, - коментує Олена Олійник. - Якщо людина озвучує твір, і це викликає вау-ефект, ми обов'язково її запросимо до співпраці».

Але зараз дефіциту в людях, які б озвучували книжки, немає. Найбільша проблема - з монтажем. «Озвучувати хочуть всі, а от тих, хто вміє монтувати аудіозаписи і готовий це робити безкоштовно, мало, - каже Олена Олійник. – Близько 50 вже озвучених творів чекають на те, щоб їх змонтували». Також є потреба в музичному оформленні. Так, нещодавно волонтери проекту спілкувалися з дітьми з 5-го інтернату Києва, куди вони передали 150 творів, і ті розповіли, що їм дуже подобається слухати книги, коли ті мають музикальний супровід. Особливо це важливо меншим діткам.
ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЕКТУ
Проект #Книгищоговорять, за словами Олени Олійник, не має жодної фінансової підтримки, все робиться виключно на волонтерських засадах.

Якщо ви хочете і можете озвучувати твори, монтувати аудіозаписи, робити їх саунд-оформлення, пишіть на E-mail: integrationmovement@gmail.com, believeinua@gmail.com. Якщо ви бажаєте допомогти фінансово, подробиці шукайте на сайті.

За новинами проекту слідкуйте на його сторінці у Facebook та на Youtube-каналі. Cподіваємося, найближчим часом ще більше книжок заговорить і ще більше дітей, які не мають змоги бачити цей світ, стануть щасливішими завдяки тому, що зможуть почути найкращі твори української та світової літератури.
Олена Токарчук
Не треба бути чарівником, щоб творити диво!
Змінити світ можеш і ТИ!
#GOZNAMY
ІНШІ ІСТОРІЇ