«Імпульс.UA»:
ТУТ НАВЧАЮТЬСЯ МАЙБУТНІ ЛІДЕРИ

«Імпульс.UA»:
ТУТ НАВЧАЮТЬСЯ МАЙБУТНІ ЛІДЕРИ
Благодійний фонд #Імпульс.UA з'явився в Запоріжжі для роботи з малозахищеними категоріями маленьких українців, яким бракувало впевненості в собі, бажання ходити до школи та й взагалі – перспектив.

За три роки спектр розвиваючих і освітніх проєктів фонду значно розширився, а його колишні підопічні виграють гранти на навчання за кордоном. Епідемія COVID-19 несподівано відкрила для Імпульс.UA нові горизонти. Тепер він приймає на свої курси також молодь без спеціальних соціальних статусів і мріє про глобальні всеукраїнські ініціативи.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
В березні 2017 року фонд відкрився з програмою безкоштовного вивчення англійської мови за підтримки посольства США в Україні. Вона була розрахована на запорізьких підлітків з малозабезпечених, багатодітних, неповних сімей. «Під час занять швидко зрозуміли, що для цих дітей лише мовних знань недостатньо, - розповідає Микола Колодяжний, директор благодійного фонду. – Вони зростали в обставинах, що обмежували і ускладнювали формування особистості, самореалізацію». Для багатьох навіть відвідування школи було психологічною травмою: проявляти себе, повноцінно вчитися не могли.

Тому незабаром у фонді з'явилися активності, що допомагали дітям розкриватися і розвиватися: курси ораторського мистецтва, лідерства, комунікацій.
«З часом це оформилося в окрему програму, яку умовно звемо «Ліга успіху». З 2018 року її пройшли вже 4 покоління учасників», - говорить Колодяжний.
Заняття «Ліги успіху» для молоді з ОТГ Запорізької області
Під час заняття «Ліги успіху»
Під час заняття «Ліги успіху»
Мета «Ліги успіху» – особистісний розвиток, стимулювання до активної громадянської позиції і волонтерства. Учасників навчають дуже корисним нині навичкам роботи в команді, проєктного менеджменту, фандрейзингу, паблік рілейшнз тощо.
Микола Колодяжний, директор благодійного фонду Імпульс.UA
ДОЛАЮЧИ ВЛАСНІ І ГЕОГРАФІЧНІ КОРДОНИ
Чим далі – тим цікавіше. Разом з основними програмами благодійному фонду вдалося запустити напрямок розвиваючого туризму – поїздки Україною для своїх підопічних, в яких діти виступали співорганізаторами. Хтось відповідав за маршрути, комусь довіряли скласти культурну програму, доручали подбати про харчування. «І так формувалися певні соціальні навички, - пояснює Микола Колодяжний. – А з минулого року започаткували розвиваючі літні табори з усіма нашими програмами у форматі інтенсиву. Бонус – сонце і море».

Успіх у фонді міряють досягненнями конкретних дітей. «Двоє випускників нашої програми – Закарія Альхалаф та Анастасія Мєтєльова – навчалися в Словаччині за спецпрограмою для дітей-сиріт і напівсиріт. Пройшли конкурсний відбір, подали документи на вступ до словацьких вузів, - наводить приклад керівник фонду. – Шансів на подібне у них майже не було до зустрічі з нами». Одна дівчинка-напівсирота за стипендіальною програмою стала студенткою вишу в Литві, інша – з багатодітної родини – навчатиметься в Чехії, продовжує Колодяжний. «Наша Ксенія Трайно, колишня жертва шкільного булінгу, ініціювала власний проєкт з антибулінгу і тепер проводить публічні просвітницькі заходи, - пишається директор. – Хоча для деяких дітей вже є досягненням те, що вони зважуються підійти до сторонньої людини і заговорити…».
Інформкампанія «Я проти булінгу», ініційована Ксенією Трайно
КОРОНАВІРУС ДО ОНЛАЙНУ ДОВЕДЕ
До переходу в нову реальність #Імпульс.UA готувався заздалегідь, і вже 14 березня відбулося перше дистанційне заняття. Відтоді проводиться в середньому 5-7 вебінарів щотижня.
«Завдяки цьому вимушеному кроку курси стали доступними дітям з інших регіонів. Вже стартував міжобласний онлайн-курс лідерства для дівчат, - розповідає керівник фонду. – До участі запрошуємо і дітей без соціальних статусів – таких у нас вже близько 30%».

Під час епідемії фонду довелося взяти на себе ще одну роль. До фонду почали звертатися деякі родини його підопічних по допомогу: ті, що жили у скруті, а під час карантину почали бідувати ще більше.
Настав час переходити до забезпечення людей ліками, продуктами, засобами індивідуального захисту. «Вдалося знайти ресурси для цього: дуже допомогли інші громадські організації, благодійники», - розповідає Микола Колодяжний.
ЯК ДОПОМОГТИ ФОНДУ
Левовою часткою фінансування фонд завдячує посольству США в Україні, також допомагали американський Національний фонд демократії та Національний демократичний інститут. Окрім того, гранти на соціальні ініціативи іноді надає ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Але спонсори фонду не завадять. «У мене є мрія – організувати курси з підготовки до ЗНО для малозабезпечених дітей», - каже Микола Колодяжний. Тому #Імпульс.UA бажав би знайти джерело фінансування, щоб оплачувати роботу висококваліфікованих вчителів, які б системно працювали з дітьми малозахищених категорій.

Коли спалах епідемії мине, фонд знову залюбки відновить розвиваючі тури, а для цього теж потрібні благодійники, щоб хоча б на 50% оплатити поїздку кожної дитини. «А ще я мрію провести загальнонаціональний розвиваючий табір для діток з вразливих категорій на острові Хортиця. У нас вже є бачення програми, лишилося знайти фінансування для участі дітей», - ділиться керівник фонду.

Контактувати з Благодійним фондом можна через сайт та на сторінці у Facebook. Долучайтеся!
Тетяна Негода
*Світлини для фотоісторії надані БФ #Імпульс.UA
Змінити світ можеш і ТИ!
#GOZNAMY

ІНШІ ІСТОРІЇ