На сьогодні зроблено вже чимало. «Коли я створювала проект, мала три мети. Перша – підняти цю проблему зі дна. Друга – виконувати реальні задачі. І третя – зробити так, щоб зберігати своє стало модним», - розповідає Лала. На сьогодні проект має
свій сайт,
сторінку в соцмережі. Є і реальні кроки по відновленню замків, незважаючи на те, що по ним майже відсутня проектно-кошторисна документація. «Це ключовий документ, завдяки якому з замком можна робити хоча б один рух, - говорить Лала. - Зараз ми займаємося актуалізацією цих документів, для того, зокрема, щоб мати можливість прописати благодійні програми. Адже краудфандінг в даній ситуації не так спрацьовує, як у випадку, наприклад, дітей, хворих на рак. Відіграє свою роль психологічний фактор. При проблемі вартістю десятки мільйонів люди не будуть перераховувати 100 грн. для того, щоб ти колись зібрав, умовно кажучи, 52 млн».
Наразі до проекту «12 вартових» залучають спонсорів. «Німецька аграрна компанія BASF долучилася до реставрації Шарівського палацово-паркового комплексу у Харківській області. Цей проект став першим прикладом співпраці бізнесу, держави та нашої команди. Також завдяки спонсорам та меценатам було зібрано 160 тис. грн на те, щоб дофінансувати роботу по Поморянському замку, що на Львівщині. Також нам вдалося виграти грант на виробництво програм про замки на «UA.Суспільне мовлення», - розповідає Лала.